אודות

החזון שלנו הוא לעודד זרימה חופשית של מידע ברחבי העולם.

מזה עשרות שנים שחברות המדיה המרכזיות נמצאות בדעיכה, ואנחנו ב-Folklore Podcast שותפים לדיעה הרווחת שרובן המכריע אינן רלוונטיות בעידן המודרני. כאשר ישנה ריכוזיות בתקשורת, אף אחד לא מרוויח מזה, למעט בעלי האינטרסים העוצמתיים ביותר. אין בעינינו שום הצדקה שגופי התקשורת הגדולים יהנו מתדמית של ״מקורות המידע המהימנים ביותר״ כאשר הסטנדרט העיתונאי שלהם רק הולך ומדרדר משנה לשנה.

 יותר ויותר אנו עדים לאחרונה להפשטה מוגזמת של המציאות בערוצי התקשורת, במסגרתה גופים תקשורתיים המציגים עצמם כמקורות מידע אובייקטיביים מפמפמים לציבור דיעות מוטות וחצאי-אמיתות תחת מעטה של עובדה מוגמרת. רבים מהם נשענים על מוניטין שנצבר להן משנים עברו ומתחמקים מחובתם העיתונאית לרדת לעומקם של הדברים ולדווח עליהם באופן כן ומהימן. בכך הם מפשטים את הרמה האינטלקטואלית של התוכן וממקסמים את היכולת שלו לסחוט מהמאזינים תגובה רגשית.

עולם הפודקאסט הוא לדעתינו המסמר האחרון בארון הקבורה של ערוצי התקשורת המרכזיים. ישנם לא מעט פודקאסטים המשודרים ממרתף או אולפן ביתי צנוע שעולים באיכותם על תוכניות רדיו או טלוויזיה שהושקעו בהן מיליוני דולרים – הן מבחינת ההקפדה על דיוק בפרטים, היכולת שלהם להציג מידע מבוסס וחף מאינטרסטים כלכליים של תאגידי ענק והן מבחינת היכולת שלהם להשאר רלוונטיים עבור קהל היעד בתרבות של היום המשתנה תדיר.

על כן שמנו לנו למטרה לספק תמיכה ליוצרי תוכן עצמאיים ואמיצים שמעוניינים להשמיע את קולם בשיח הציבורי, בכל דרך אפשרית. אנו מספקים את המידע הרלוונטי והעדכני ביותר על הטכנולוגיה הדרושה, על אופן ההקלטה המיטבי והדרכים הטובות ביותר להפיץ תוכן איכותי לקהלי יעד רלוונטיים.